Blogging tips

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Tagged Under: , , , , , ,

Druhny wracają do łask!

Share
Druhny- urokliwa ozdoba każdego ślubu, który dzięki nim staje się o wiele bardziej kolorowy i oryginalny. Do niedawna znane głównie z amerykańskich ślubów oraz filmów, a dziś mile widziane na naszych, polskich ślubach.
Ich ilość może być dowolna. Zazwyczaj zależy od liczby sióstr czy przyjaciółek Panny Młodej, które najmilej i najczęściej widziane są w tej wdzięcznej roli. Nie wolno mylić ich ze świadkami na ślubie, których jest tylko dwoje oraz w przypadku ślubu konkordatowego- muszą mieć ukończone 18 lat.


Druhny na ślubie tworzą niejako "świtę" pary młodej, którą otaczają już od rozpoczęcia ceremonii. Bardzo często ubrane są one jednakowo- zwłaszcza kolorystycznie, zgodnie z kolorem przewodnim uroczystości. Ubranie druhen w sukienki nie tylko tego samego koloru, ale i kroju, warte jest głębszego przemyślenia- czy do każdej z nich pasował będzie dany fason? Czy będzie ona czuć się w nim dobrze? Prawdopodobnie nie, dlatego dobór kroju sukienki pozostawmy już samym druhnom. 


Jakie są obowiązki druhen podczas uroczystości oprócz jej uświetniania?
Warto powierzyć im niektóre przygotowania do ślubu, organizację wieczoru panieńskiego czy też czuwanie nad przebiegiem uroczystości. Niech będą naszymi dobrymi duszyczkami, które pierwsze zauważą rozmazanie się makijażu, odstający kosmyk włosów czy odklejającą się rzęsę.


A Wy co myślicie o obecności druhen na ślubie? Jest to godny uwagi zwyczaj czy tylko kolejny trend, który ściągamy zza granicy? żródło: groomsoldseperately.com, inspiredbythis.com, foter.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz