Blogging tips

wtorek, 13 stycznia 2015

Tagged Under: , , , , ,

Od czego zacząć ogrom przygotowań ślubno - weselnych?

Share

 Od zaręczyn do dnia uroczystości ślubnej w dzisiejszych czasach mija sporo czasu. Niektóre przygotowania warto jednak uczynić jak najwcześniej, by potem cieszyć się perfekcyjną uroczystością, uwzględniającą nasze wspólne marzenia i oczekiwania.

Od czego zacząć ogrom przygotowań ślubnych, który nas nas czeka?


Jak najwcześniej bez wątpienia warto wziąć pod uwagę:


  • listę gości- od liczby osób na uroczystości zależy niemalże większość spraw, takich jak rezerwacja i rodzaj sali, liczba posiłków, zabaw i cateringu pod wszelką postacią, a także- co chyba najważniejsze- ilość potrzebnych nam nakładów finansowych

  • niezwykle ważna jest także rezerwacja sali weselnej lub restauracji, w której odbędzie się zabawa/ przyjęcie weselne po uroczystości zaślubin. Pośpiech zależy od rozmiarów wesela, jakie planujemy, oraz liczby uczestników. Jeśli ma to być przyjęcie weselne w małym gronie, pośpiech może być niepotrzebny. Jeśli natomiast marzymy o prawdziwym, rodzinnym weselu do białego rana, terminy rezerwacji sal weselnych wymuszają na nas nawet dwuletnie wyprzedzenie!
    Największy ruch jest w okresie letnim, kiedy to niemalże w każdą sobotę w salach i domach weselnych organizowane są huczne wesela, trwające nawet do kilku dni.

  • w przypadku ślubu kościelnego- spełnienie wszelkich wymagań formalnych, wśród których znajduje się przygotowanie do małżeństwa. Pamiętajmy, że nie warto kursu przedmałżeńskiego robić na ostatnią chwilę, w niepotrzebnym pośpiechu i stresie.

  • wybór tematyki ślubu i wesela- obecnie coraz więcej tego typu uroczystości organizowanych jest z motywem przewodnim, od którego zależą wszelkie dodatki, kolory, zabawy czy akcenty. Jeśli chcemy, by wyglądało to perfekcyjnie- musimy wiedzieć czego dokładnie chcemy. 

  • nie zapomnijmy także o cieszeniu się ulotnymi chwilami narzeczeństwa, które kurczy się nam z każdym dniem, które zbliża nas do uroczystości weselnej i gorączki przedślubnej :)
W kolejnych postach znajdziecie kolejne etapy przygotowań oraz to, o czym nie możemy zapomnieć w przedślubnej gorączce przygotowań.
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych wpisów!

fot. kaboompics.com

fot. foter.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz